Lenovo Tab. Screen size: 25.6 cm (10.1"), Screen resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal storage capacity: 64 GB. Processor frequency: 1.8 GHz, Processor family: Mediatek, Processor model: Helio G85. Internal memory: 4 GB. Rear camera resolution (numeric): 8 MP, Front camera resolution (numeric): 5 MP. Wi-Fi standard: Wi-Fi 5 (802.11ac). Assisted GPS (A-GPS). Built-in memory card reader. Weight: 500 g. Installed operating system: Android 14. Product color: Gray
| Energy class | D |
| Processor / Model | MediaTekHelio G858 |
| Storage capacity | 64 Go |
| RAM / Installed Size | 4 Go |
| Front camera resolution | 5 MP |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Type of battery | Lithium- 5,100 mAh |
| Power adapter included | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Mobile network generation | 4G |
| Colour | Gris |
| Display / Diagonal Size (") | 25,6 cm |
| Installed management system | Android 14 |
| Available USB/T-Bolt ports | 1x USB-C, |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi connection | Yes |
| Networking / Wireless Protocol | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1200 |
| Memory card reader | Yes |
| Supported Flash Memory Cards | MicroSD (TransFlash) |
| Dimensions H x W x D (cm) | 9 x 23.57 x 5.45 |
| Weight (Kg) | 500 g |
| Manufacturer reference | ZAEJ0004SE |