Lenovo V17 G4 IRU. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: Intel® Core™ i5, Processor model: i5-13420H. Screen size: 43.9 cm (17.3"), HD type: Full HD, Screen resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics adapter model: Intel® UHD Graphics. Operating system installed: Windows 11 Pro. Product color: Gray. Weight: 2.02 kg
| Available video connections | 1x HDMI |
| Graphics card | Indisponible |
| Numeric keypad | Yes |
| Protection of confidentiality | Private vertical panel |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Keyboard | Qwerty |
| RAM memory | DDR4-SDRAM3,20016 GB |
| Optical Storage / Drive Type | Non |
| Type of battery | Lithium |
| Power adapter included | Yes |
| Display / Diagonal Size (") | 43,9 cm |
| Installed management system | Windows 11 Pro |
| Available USB/T-Bolt ports | 1x USB-A, , 1x USB-A 3.2 Gen1, , 1x USB-C 3.2 Gen1, |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi connection | Yes |
| Networking / Wireless Protocol | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Memory card reader | Yes |
| Supported Flash Memory Cards | SD |
| Dimensions H x W x D (cm) | 1.99 x 39.9 x 27.4 |
| Weight (Kg) | 2,02 kg |
| Manufacturer reference | 83A2004TMH |