Philips Ambilight 43PUS9050/12. Screen size: 109.2 cm (43"), Screen resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Image format: 16:9. Digital signal system format: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD. Wifi, Ethernet/LAN. Product color: Gray
| Sustainability index | 8,1 /10 |
| WiFi connection | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| HD quality | 4K Ultra HD |
| Available video connections | 4x HDMI |
| Available USB/T-Bolt ports | 2x USB-A, |
| RMS capacity (W) | 20 W |
| Vesa standard | 100 x 200 |
| Projector / Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Audio System / Sound Effects | Dolby Atmos, Dolby Digital, DTS : X |
| Read audio format | AAC, FLAC, MP3, WAV |
| Speaker System | 2 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy class | F |
| Projection Screen / Image Diagonal Size | 108 |
| Frequency (Hz) | 120 Hz |
| Dimensions H x W x D (cm) | 62.9 x 96.2 x 21.6 |
| Weight (Kg) | 10.6 |
| Manufacturer reference | 43PUS9050/12 |