HP Z2 Tower G1i Wolf Pro Security Edition. Processor family: Intel Core Ultra 7, Processor model: 265. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM, Memory clock speed: 5600 MHz. Total storage capacity: 512 GB, Storage media: SSD. On-board graphics adapter model: Intel Graphics. Included operating system: Windows 11 Pro, Operating system architecture: 64-bit. Power supply: 700 W. Case type: Tower. Product type: Workstation. Weight: 8.6 kg. Product color: Black
| Networking / Data Transfer Rate | 10,100,1000 Mbit/s |
| Available network connections | 1x RJ45 |
| Graphics card | Niet beschikbaar |
| Available video connections | 2x DisplayPort, |
| RAM / Installed Size | 16 GB |
| RAM memory | DDR5-SDRAM5,60016 GB |
| Numeric keypad | No |
| Installed management system | Windows 11 Pro |
| Available USB/T-Bolt ports | 3x USB-A, , 6x USB-A 3.2 Gen2, , 2x USB-C 3.2 Gen2x2, 2x USB-4 Gen2x2, |
| Dimensions H x W x D (cm) | 17.5 x 17.5 x 42.6 |
| Weight (Kg) | 8,6 kg |
| Manufacturer reference | A40T2ET#UUG |